Stuttgart pierde dramatic, dar se salvează de la retrogradare. Stuttgart – Wolfsburg 1-2. Maxim a jucat doar 30 de minute

Stuttgart a fost învinsă dramatic de Wolfsburg (1-2), cu un gol reușit de Ivica Olic în prelungiri. Șvabii, cu Maxim introdus în minutul 59, sunt salvați însă de la retrogradare, cu o etapă înaintea finalului de sezon. Contracandidatele lui Stuttgart, Hamburg și Nurnberg, au pierdut acasă cu Bayern, 1-4, respectiv Hannover, 0-2, astfel că Maxim și Compania nu mai pot fi ajunși din urmă.

FINAL DE MECI. Stuttgat pierde, 1-2, dar se salvează de la retrogradare datorită eșecurilor celor de la Hamburg și Nurnberg
Min90+2: GOL. Ivica Olic înscrie în prelungiri și aduce victoria oaspeților. Stuttgart – Wolfsbuirg 1-2
Min89: Alex Maxim s-a accidentat și are nevoie de îngrijiri medicale
Min85:
Este momentul ca Maxim să iasă la rampă, dar șutul lui se lovește de zidul apărării adverse
Min82: Arthur Boka (Stuttgart) intră în locul lui Daniel Schwaab
Min76: Timo Werner este inlocuit cu Daniel Caligiuri (Wolfsburg)
Min75: Iese Cacau, intră Timo Werner
Min74: Bară Ibrahima Traore
Min63: GOL. Christian Gentner egalează în urma unui contre excelente. Stuttgart – Wolfsburg 1-1
Min59: Intră Maxim, iese Daniel Didavi
Min46: A început repriza secundă
Min45:
PAUZĂ‚. Stuttgart este în pericol și are nevoie de un joc mult mai bun în repriza secundă
Min13: GOL. Kevin De Bruyne deschide scorul cu un șut de la marginea careului. Stuttgart – Wolfsburg 0-1

Un punct, de atât mai au nevoie cei de la Stuttgart pentru a salva un sezon catastrofal. Cu două etape înaintea finalului din Bundesliga, șvabii primesc vizita celor de la Wolfsburg, care trag până în ultima clipă la un loc de Champions League.

Stuttgart va încheia sezonul pe terenul campioanei de la Bayern, astfel că ultimul meci jucat acasă nu poate fi ratat, cu atât mai mult cu cât șvabii au și avantajul meciurilor directe cu Hamburg, contracandidată la salvare (3-3 în tur, 1-0 în retur)

Publicat: 03 05. 2014, 18:28
Actualizat: 03 05. 2014, 18:29