Strălucește peste tot. Thereau, idolul din Ghencea, dublă pentru Fiorentina. Ianis Hagi a rămas pe bancă în victoria cu Udinese

Echipa Fiorentina, cu mijlocașul Ianis Hagi rezervă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formația Udinese, în etapa a opta din campionatul Italiei.

Francezul Cyril Thereau, fostul atacant al echipei Steaua București, a marcat ambele golurile ale învingătorilor, în minutele 28 și 57, și a ajuns la cinci reușite în acest sezon. Pentru oaspeți a punctat Samir, în minutul 72.

După opt etape, Fiorentina se află pe locul 11, cu 10 puncte, iar Udinese ocupă locul 14, cu șase puncte.

În etapa următoare, formația din Florența va evolua, în deplasare, cu Benevento, duminică, 22 octombrie, în timp ce Udinese va primi, în aceeași zi, vizita campioanei en titre Juventus Torino.