„Știe că a fost în careu, dar nu vrea să dea!”** VIDEO Faza care a ucis lupta în Premier League: Panti&Co pot spune adio titlului după o gafă uriașă

Everton a învins cu 2-0 pe Manchester City și a pus practic punct luptei pentru titlu în acest sezon de Premier League. Diferența dintre United și City este de 12 puncte, în condițiile în care „diavolii” au un meci mai puțin jucat.

Osman în minutul 32 și Jelavic în minutul patru de prelungiri au semnat victoria „caramelelor”, însă „cetățenii” pot reclama o fază controversată în minutul 89. Fellaini a oprit mingea cu mâna în careu, dar arbitrul a mutat faza în afara suprafeței de pedeapsă și în loc să dicteze lovitură de la 11 metri, a acordat lovitură liberă din 16 metri.

„Știe, știe! Știe că a fost în careu, dar nu vrea să dea”, a comentat Gary Neville decizia arbitrului Lee Probert.