Stefan Nikolic a cedat nervos după intrarea de K1 a lui Cosmin Moți. Ce a postat pe Facebook

Ludogoreț a învins la scor ȚSKA Sofia, 4-0, într-un meci destul de tensionat. Cosmin Moți, integralist la echipa gazdă, a avut o intrare foarte urâtă la Stefan Nikolic, dar arbitrul nu a dat nimic.

Sâmbătă, în Bulgaria s-a disputat derby-ul dintre locurile 1 și 2. Cosmin Moți și ex-stelistul Stefan Nikolic au fost titulari, dar atacantul lui ȚSKA Sofia a fost înlocuit în minutul 74. În prima repriză a fost însă o fază foarte controversată. La un duel aerian purtat în afara careului lui Ludogoreț, Cosmin Moți a avut o intrare de K1 la Stefan Nikolic. Arbitrul n-a acordat însă nimic.

Duminică dimineață, Nikolic și-a exprimat dezamăgirea prin intermediul rețelelor de socializare: „Rușine, a fost furt! Arbitrul a influiențat direct rezultatul meciului prin deciziile sale. Le cer scuze fanilor pentru rezultat”, a fost mesajul postat de Nikolic, atașat la imaginea cu intrarea lui Nikolic.

Publicat: 05 04. 2015, 21:25
Actualizat: 05 04. 2015, 21:52