Start superb de campionat pentru Manchester United. Încă o victorie cu 4-0 pentru Mourinho

Echipa antrenată de Jose Mourinho, Manchester United, s-a impus sâmbătă în deplasare cu Swansea, scor 4-0, devenind astfel lider în Premier League, datorită golaverajului de +8.

Manchester United a deschis scorul în finalul primei reprize prin Eric Bailly, care a împins mingea în plasă de pe linia porții, în urma unei lovituri de cap a lui Paul Pogba. Mijlocașul francez a trimis în transversală, balonul a căzut pe linie, iar fundașul Bailly a marcat pentru 1-0.

Apărarea gazdelor a rezistat până în finalul partidei, când United a punctat de trei ori în patru minute. Lukaku, Pogba și Martial au înscris în minutele 80, 82 și 84. În etapa trecută, Manchester United a învins West Ham United, tot cu 4-0, pe Old Trafford.

Sâmbătă se mai dispută partidele: Bournemouth – Watford, Burnley – West Bromwich Albion, Leicester – Brighton, Liverpool – Crystal Palace, Southampton – West Ham și Stoke City – Arsenal.