Stă în cârje peste două luni! Meciul cu Chelsea l-a trimis pe Defoe direct pe patul de spital

Atacantul echipei Bournemouth, Jermain Defoe, va lipsi aproximativ 10 săptămâni de la antrenamentele echipei sale din pricina unei fracturi la glezna dreaptă, au anunțat, duminică, oficialii clubului din Premier League.

Defoe, care a marcat trei goluri în 15 partide din acest sezon, s-a accidentat miercuri în înfrângerea cu Chelsea, din sferturile de finală ale Cupei Ligii.

„Accidentarea suferită de Jermain în primele minute ale meciului de pe Stamford Bridge e mai gravă decât ne așteptam. Defoe va lipsi de la antrenamentele echipei între 8 și 10 săptămâni”, a declarat medicul echipei Bournemouth pe site-ul clubului.

Nici în campionat Bournemouth nu o duce prea bine. Înfrângerea cu 4-0 în meciul cu liderul Manchester City a trimis echipa lui Eddie Howe între ultimele 3 echipe din Premier League, iar marți joacă împotriva lui West Ham United, prima echipă de deasupra liniei.

Publicat: 24 12. 2017, 20:55
Actualizat: 24 12. 2017, 20:56