Sporting Braga și Sporting Lisabona s-au calificat în semifinalele Cupei Portugaliei

Echipele Sporting Braga și Sporting Lisabona s-au calificat în semifinalele Cupei Portugaliei, după ce au învins, miercuri, formațiile Beleneneses Lisabona și Famalicao, în sferturile de finală ale competiției, informează A Bola.

Sporting Braga a trecut, pe teren propriu, cu scorul de 7-1 (3-0), de Belenenses Lisabona. Golurile învingătorilor au fost marcate de Aderlan Santos ’15, Rafa Silva ’22, Ruben Micael ’43, Felipe Pardo ’47, Eder ’68, Alan ’77 și Pedro Tiba ’89, în timp ce pentru oaspeți a înscris Fabio Nunes, în minutul 57.

Sporting Lisabona a învins, acasă, cu scorul de 4-0 (1-0), pe Famalicao, din liga a treia. Golurile învingătorilor au fost marcate de Andre Carillo ’33, Joao Mario ’47, Paulo Oliveira ’68 și Fredy Montero ’75.

Partida Maritimo Funchal – Nacional Madeira se va disputa joi.

În semifinalele Cupei Portugaliei s-a mai calificat echipa Rio Ave.