Spectacol în North London derby! Tottenham a condus-o cu 2-0 pe Arsenal. Cât s-a terminat partida

Arsenal și Tottenham au remizat în North London derby, scor 2-2, după ce finalista Ligii Campionilor a condus cu 2-0. Elevii lui Unai Emery au revenit și au egalat în partea secundă.

Christian Eriksen și Harry Kane (penalty) au dus-o pe Spurs în avantaj în prima repriză. Scorul a fost 2-1 la pauză, deoarece Alexandre Lacazette a reușit să reducă din diferență în prelungiri, cu un șut puternic din interiorul careului, la care Lloris nu a putut interveni. Aubameyang a restabilit egalitatea în minutul 71, după ce a reluat din alunecare o pasă excelentă a lui Guendouzi, și a stabilit scorul final.

VIDEO CU GOLURILE DIN ARSENAL – TOTTENHAM 2-2

În etapa următoare, „tunarii” se vor deplasa pe terenul lui Watford, ultima din Premier League după primele patru etape. Finalista Ligii Campionilor va primi vizita celor de la Crystal Palace.

• Arsenal: Leno – Maitland-Niles, Sokratis, D. Luiz, Kolasinac – Torreira, Xhaka, Guendouzi – Pepe, Lacazette, Aubameyang
  • Tottenham: Lloris – Sanchez, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko, Winks – Lamela, Eriksen, Son – Kane

Publicat: 01 09. 2019, 20:25
Actualizat: 01 09. 2019, 20:26