Spectacol în Anglia într-un meci de care pe care. Ultima jumătate de oră a fost un festival de goluri după ce în minutul 65 era 1-1: Llorente a adus în prelungiri victoria „lebedelor”

Etapa a-13-a din Premier League a consemnat un meci incredibil între Swansea și Crystal Palace, scor 5-4, după o desfășurare a partidei cu răsturnări de situație, un autogol și multiple durități.

Criza de rezultate a lui Crystal Palace pare că se prelungește, după deplasarea de azi, din Țara Galilor, împotriva lui Swansea. Astfel, gazdele au ajuns la cinci înfrângeri consecutive, ultima suferită după ce conduceau la un gol diferență cu câteva minute înainte de finalul meciului. Totuși. Llorente a avut ultimul cuvânt al partidei și a dat o „dublă” în prelungirile meciului (min. 90+1 și 90+3) pentru a aduce cele trei puncte „lebedelor”.

Nimic nu anunța rezultatul care avea să se înregistreze la finalul celor 90 de minute, după ce în minutul 65 era 1-1, golurile fiind înscrise de Zaha (min. 19) și Sigurdsson (min. 36). Festivalul răstunărilor de situație a fost deschis de Fer care a făcut rapid 3-1 pentru Swansea după golurile din minutele 66 și 68, ca mai apoi Crystal Palace să treacă în avantaj în mai puțin de 10 minute după golurile lui Tomkins și Benteke și autogolul lui Cork. Ț

Atacantul spaniol al lui Swansea, Llorente, venit de pe banca de rezerve în minutul 66, a marcat o „dublă” în minutele 90+1 și 90+3 pentru a aduce victoria echipei sale, scor 5-4.

Publicat: 26 11. 2016, 19:26
Actualizat: 26 11. 2016, 19:27