A avut nevoie de doar trei meciuri la Deportivo Alaves pentru a face pasul acesta! Ianis Hagi trage concluziile despre transferul său
Vezi galeria foto - 6 poze

Ianis Hagi, mijlocașul celor de la Deportivo Alaves, a intrat pe final în meciul cu Barcelona și i-a uimit pe spanioli.

Verdictul dat de presa din Spania după cele 15 minute jucate de Ianis Hagi în meciul cu FC Barcelona!

Deportivo Alaves a condus-o pe FC Barcelona cu 1-0, dar a pierdut meciul, scor 1-2, în cea de-a 13-a etapă din La Liga. Samu Omorodion a deschis extrem de repede scorul, însă catalanii au revenit în repriza secundă prin cele două goluri marcate de Robert Lewandowski.

Ianis Hagi, jucătorul care este împrumutat de la Glasgow Rangers, a fost introdus în minutul 79 și l-a înlocuit pe Jon Guridi. Deși a intrat pe final, mijlocașul român i-a impresionant pe spanioli prin calitățile sale.

„A intrat pe teren într-un moment dificil, când Barca avea o posesie clară a mingii. Chiar și așa, a arătat din nou detalii de calitate”, au scris cei de la Noticia de Alava.

O altă publicație a punctat că fiul „Regelui” a fost foarte activ la fazele fixe.

„Activ la fazele fixe pe finalul jocului”, a scris și El Correo, care l-a notat cu 5 pe Ianis Hagi.