Lovitură fabuloasă dată de Real Madrid! Cu cine își „împrospătează” echipa Zinedine Zidane

Spaniolii lanseaza un SOS pentru Zidane dupa repriza socanta cu Sahtior

Zinedine Zidane consideră că este timpul să insereze puțină prospețime și vitalitate în echipa lui Real Madrid, în mod special în zona de mijloc. Astfel, antrenorul francez a solicitat de urgență reîntoarcerea lui Martin Odegaard, împrumutat pentru două sezoane la Real Sociedad.

Conform Marca, Martin Odegaard se va întoarce la Real Madrid în următoarele zile, după ce Real Madrid și Real Sociedad au căzut de acord în privința încheierii împrumutului. Fotbalistul a petrecut doar un sezon la formația din San Sebastian.

Zidane își pune bazele în norvegian

Tehnicianul madrilenilor este de părere că norvegianul este gata să se întoarcă în prima echipă a „Los Blancos”, după ce a făcut un sezon spectaculos la Real Sociedad.

Vestea că Odegaard va pleca de la înapoi la Madrid a căzut ca un trăsnet peste managementul lui Real Sociedad, având în vedere că formația din Țara Bascilor spera ca acesta să joace și sezonul viitor pe Estadio Anoeta.

Vestea că Odegaard se întoarce la Real Madrid vine după ce formația din capitala Spaniei a fost eliminată din optimile Ligii Campionilor de Manchester City, în urma unor gafe catastrofale făcute de fundașul Raphael Varane, care au permis englezilor să marcheze de două ori în poarta lui Curtois.

Manchester City – Real Madrdi 2-1

Manchester City a învins-o pe Real Madrid cu scorul de 2-1, în returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor și a obținut calificarea.

Manchester City a deschis scorul încă din minutul 9, prin Sterling, dar Benzema a restabilit egalitatea în minutul 28 și prima repriză s-a încheiat la scorul de 1-1.

În partea secundă a jocului, Gabriel Jesus și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 68, după asisst-ul oferit în prima repriză lui Sterling. Astfel, Manchester City a câștigat în fața lui Real Madrid la același scor precum în meciul tur, 2-1, și a obținut calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

În runda următoare, Manchester City o va întâlni pe Lyon, echipă care a câștigat cu 1-0 în meciul tur cu Juventus și, deși a pierdut în retur cu 1-2, a obținut calificarea în sferturile de finală.

Publicat: 11 08. 2020, 15:55