Gestul lui Ianis Hagi, pe bancă, după ce a ratat un penalty! Cum a fost filmat de camerele TV

Sursă: Captură Digi Sport
Vezi galeria foto - 6 poze

După ce a ratat un penalty în Alaves – Almeria, Ianis Hagi, jucătorul venit împrumut de la Rangers, a fost văzut extrem de încordat.

Deportivo Alaves a câștigat la limită cu Almeria, scor 1-0, în etapa a 12-a din La Liga. Ianis Hagi, jucătorul care este împrumutat de la Rangers, a ratat o lovitură de la 11 metri pe final de primă repriză și a fost scos din teren în minutul 68. Românul nu doar că a ratat, dar șutul său s-a dus direct peste poarta lui Maximiano.

Spre alinarea lui Hagi, echipa sa a deschis scorul prin Sedlar, iar mijlocașul lui Alaves a răsuflat ușurat. Românul știa că un rezultat negativ i-ar aduce numeroase critici pentru penalty-ul trimis peste poartă.

În minutele de prelungire, fiul „Regelui” a fost surprins cum se uita în gol, vizibil dezamăgit de felul în care a ratat lovitura de la 11 metri.

Tehnicianul lui Deportivo Alaves, deranjat de felul în care a șutat Ianis Hagi: „A executat prost”

După meci, Luis Garcia, antrenorul celor de la Deportivo Alaves, i-a reproșat lui Ianis Hagi penalty-ul slab bătut.

„E adevărat că am ratat trei penalty-uri sezonul acesta, dar am câștigat toate acele trei meciuri. Din acest motiv le vom uita repede, dar sunt trei penalty-uri pe care nu ne permitem să le ratăm.

Trebuie să ne reglăm tirul, iar Hagi le bate spectaculos. Dacă ați vedea la antrenamente modul în care bate… Dar, de data aceasta, a executat prost”, a spus Luis Garcia, potrivit publicației futbolfantasy.com.

Nici jurnaliștii spanioli nu s-au putut abține din a-i ridiculiza șutul lui Hagi.

„Ianis Hagi trimite în nooooori! Mamma mia, Hagi! Românul a folosit prea multă forță și a ratat ocazia de a deschide scorul înainte de pauză. Groaznic. S-a dus mult, mult peste poartă”/„Hagi o trimite în ceruri”/„De necrezut cum a ratat Hagi”, a fost reacția presei din Spania.

Publicat: 05 11. 2023, 19:24
Actualizat: 05 11. 2023, 19:28