Barcelona, remontada de senzație în meciul cu Celta Vigo. Catalanii erau conduși cu 2-0 pe final de meci, dar au marcat trei goluri în opt minute. Robert Lewandowski, eroul formației blaugrana

FC Barcelona, campioana Spaniei, a reușit o remontada incredibilă cu Celta Vigo, deși era condusă cu 2-0 în minutul 80.

Barcelona, remontada de senzație în meciul cu Celta Vigo

FC Barclona a obținut o victorie nesperată cu Celta Vigo, scor 3-2, în cea de-a șasea etapă din La Liga, deși era condusă pe final de meci.

În ceea ce privește prima reușită, Luca de la Torre i-a pasat decisiv lui Larsen, iar norvegianul a reușit să-l învingă pe Ter Stegen. Pe final de meci, Douvikas majora avantajul pentru echipa sa, însă reușita grecului avea să nu fie îndeajuns.

Formația din Vigo conducea cu 2-0 în minutul 80 și se vedea deja câștigătoare, însă campioana Spaniei avea să reușească imposibilul și să marcheze trei goluri în opt minute. Robert Lewandowski a ciupit incredibil mingea din aer și a reușit să o introducă în poarta lui Ivan Villar pentru a reduce din diferență.

După doar patru minute, Joao Cancelo i-a pasat fostului atacant de la Bayern, iar polonezul a înscris din nou pentru a restabili egalitatea. În ultima clipă, fundașul portughez a primit o minge săltată din partea lui Gavi, iar Cancelo avea să finalizeze ca un mare atacant pentru a-i ajuta pe catalani să întoarcă rezultatul.

Care este adevăratul motiv pentru care FC Barcelona nu mai joacă pe Camp Nou

Având în vedere că stadionul Camp Nou a fost supus unor renovări, FC Barcelona, campioana Spaniei, a fost nevoită să se mute pe Estadi Olímpic Lluís Companys, fosta arenă a rivalei Espanyol.

„FC Barcelona se mută pe Stadionul Olimpic Lluís Companys în timp ce se lucrează la reamenajarea totală a stadionului Spotify Camp Nou. Acea arenă nu este un loc deloc străin pentru Barça și iată câteva lucruri care leagă deja clubul nostru de acest stadion.

Ronaldo este cel mai bun marcator al Barçei din toate timpurile pe Stadionul Olimpic, având nevoie de doar două meciuri pentru a-și înscrie cele patru goluri. Patrick Kluivert a fost celălalt jucător care a marcat de patru ori”, se arată pe site-ul Barcelonei.

Publicat: 23 09. 2023, 23:28
Actualizat: 23 09. 2023, 23:40