SHOW TOTAL pe Bernabeu!** Real a luat gol în minutul 1, dar a MĂ‚TURAT cu Rayo: 6-2! Hat-trick Ronaldo

Real Madrid și-a revenit după pasa proastă traversată în ultimul timp. Un punct în ultimele două etape a fost extrem de puțin pentru trupa lui Mourinho, care a făcut show pe „Bernabeu” cu Rayo Vallecano.

Oaspeții au deschis scorul încă din primul minut și se părea că Realul nu își revine din șoc. Forcingul din finalul primei părți a făcut ca „albii” să intre în avantaj a cabine, după golurile lui Ronaldo și Higuain.

CR7 a dus scorul la 3-1, din penalty, însă Michu a reușit „dubla” pentru Rayo și a refăcut diferența de un gol. Di Maria a luat roșu și se părea că Mourinho va avea emoții pe final. Nicidecum. Puștiul Varane, Benzema și același Ronaldo (penalty) au mai înscris pentru Real, care s-a impus cu 6-2 și a luat o gură sănătoasă de oxigen după rezultatele slabe din ultima vreme.

După 5 etape, Real Madrid are 10 puncte în Primera.

Publicat: 24 09. 2011, 22:53
Actualizat: 24 09. 2011, 22:54