Sergio Ramos, prima reacție după debutul la PSG: „Au fost niște luni dificile!”. Ce spune despre colegul Lionel Messi, fost adversar în La Liga

Attitude de Sergio Ramos ( 4 - PSG ) - Le PSG bat Saint-Etienne (3-1) et Neymar se blesse ŕ la cheville lors du match de Ligue 1 Uber Eats. Deux buts de Marquinhos et un autre de Di Maria ont conduit les Parisiens vers la victoire. Saint-Etienne. Le 28 novembre 2021. © Federico Pestellini / Panoramic / Bestimage PSG wins against Saint-Etienne (3-1) and Neymar injured his ankle during the Ligue 1 Uber Eats match. Two goals from Marquinhos and another one from Di Maria led the Parisians to victory. Saint-Etienne. November 28th, 2021.,Image: 645275495, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Sergio Ramos, fundașul central în vârstă de 35 de ani al lui Paris Saint Germain, a debutat în Ligue 1, în meciul cu Saint Etienne.

Partida dintre Saint Etienne și Paris Saint Germain s-a disputat duminică, în cadrul etapei cu numărul 15 din Ligue 1, pe Stadionul Geoffroy Guichard, iar parizienii s-au impus cu scorul de 3-1.

După plecarea de la Real Madrid, Sergio Ramos a debutat în sfârșit în tricoul lui PSG, la patru luni după ce a semnat cu echipa din Franța.

Sergio Ramos, prima reacție după debutul la PSG

Fundașul iberic a fost integralist în cadrul întâlnirii cu Saint Etienne și, la finalul partidei, s-a declarat încântat de revenirea sa pe teren, într-un meci oficial.

„M-am simțit foarte bine. Sunt foarte fericit cu acest rezultat. Au fost niște luni dificile. Este foarte bine să joc din nou. M-am descurcat foarte bine. Mă bucur că am putut să ajut, să câștigăm, să îmi aduc aportul la echipă. Sper că voi avea un sezon bun”, a spus Sergio Ramos, potrivit Paris Fans.

Totodată, Sergio Ramos a vorbit și despre Lionel Messi, acum colegul său de echipă, fostul lui adversar din campionatul spaniol.

„Nu este nevoie să mai explic eu cine este acest jucător, toată lumea îl cunoaște. Știm cum poate ajuta echipa. Suntem într-un proces în care ne cunoaștem unul pe celălalt. Construim un grup. Într-o mașinărie mare este nevoie de timp, mai ales pentru a ne cunoaște, pentru a ne înțelege unul pe celălalt și pentru a da tot ce avem mai bun”, a mai spus Sergio Ramos.

Saint Etienne, ultima clasată, a deschis scorul în minutul 23, prin reușita lui Bouanga, însă Marquinhos a restabilit egalitatea, în prelungirile primei reprize, din pasa lui Lionel Messi. Di Maria a dus-o apoi în avantaj pe PSG, în minutul 79, iar Marquinhos și-a trecut în cont încă un gol, în minutul 90+1, închizând astfel jocul la scorul de 3-1 pentru PSG. Și ultimele două goluri au fost marcate tot din pasele lui Lionel Messi.

În urma acestui rezultat, PSG și-a consolidat poziția de lider în Ligue 1, cu 40 de puncte, după cele 15 meciuri jucate.

Publicat: 28 11. 2021, 19:00
Actualizat: 28 11. 2021, 19:04