Seară perfectă pentru City!** Chelsea a pierdut cu 0-1 la Queens Park Rangers și e la 6 puncte de liderul din Anglia

Chelsea Londra a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de formația Queens Park Rangers, în ultimul meci al etapei a IX-a a campionatului englez, informează The Sun.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Helguson, în minutul 10, din penalty. Echipa lui Andre Villas-Boas a jucat mai bine de 3 sferturi din meci în 9 oameni, Bosingwa și Drogba fiind eliminați.

Acest eșec a echivalat cu primul eșec al lui Chelsea în fața unei nou-promovate după o pauză de 10 ani, ultimul astfel de insucces înregistrându-se pe 14 aprilie 2001, 0-1 cu Charlton.

Lider în Premier League este Manchester City, cu 25 de puncte, urmată de Manchester United, cu 20 de puncte, și Chelsea Londra, cu 19 puncte.

Publicat: 23 10. 2011, 20:36
Actualizat: 23 10. 2011, 21:14