Seară fantastică pentru Culio: „dublă” și pasă de gol!** VIDEO Fostul CFR-ist i-a învățat pe turci cum se bate un penalty: NICIO șansă pentru portar

Juan Culio a făcut un meci perfect pentru Mersin, în victoria obținută în fața celor de la Sivasspor, scor 3-0, în etapa 19 din campionatul Turciei.

Fostul jucător al CFR-ului a fost MVP-ul partidei, reușind să înscrie primele sale goluri din 2013. Culio a reușit o „dublă”, în minutele 11 și 44 și a pasat decisiv pentru golul lui Erdem, din minutul 86.

Considerat încă unul dintre cei mai buni jucători străini care au evoluat în România, Culio a marcat primul gol în minutul 11, cu un șut în diagolală și a realizat dubla jumătate de oră mai târziu, dintr-un penalty executat perfect.

VIDEO Vezi mai jos golurile din Mersin – Sivasspor 3-0

Publicat: 27 01. 2013, 19:44
Actualizat: 27 01. 2013, 19:50