Se vede Bundesliga pentru Maxim? Stuttgart și-a revenit după umilința 0-5 din campionat. Cât s-a terminat meciul cu Munchen

Internaționalul român, Alexandru Maxim, a fost martorul victoriei echipei sale împotriva lui Munchen 1860, scor 2-1, iar Stuttgart a revenit pe locul secund din Zweitte Bundesliga, după umilința din urmă cu o etapă, scor 0-5, în fața lui Dynamo Dresda.

Maxim a fost titular în meciul cu Dynamo Dresda, iar evoluția modestă din partida pierdută cu 0-5 i-a adus un loc pe banca de rezerve la începutul meciului de astăzi, împotriva lui Munchen 1860.

În locul său a fost preferat tânarul fotbalist, Ozcan, iar turcul în vârstă de 18 ani a marcat pentru 1-0, în minutul șase, ca mai apoi coechipierul său, Terodde, să ducă scorul la 2-0, în minutul 18. De celaltă parte, golul oaspeților a fost marcat de Aycicek în minutul 35, iar scorul de 2-1 s-a păstrat până la finalul celor 90 de minute. Maxim a fost introdus pe teren în minutul 71, când i-a luat locul lui Asano, iar mijlocașul român a avut timp să ia și un cartonaș galben în al patrulea minut al prelungirilor partidei.

Stuttgart a revenit pe locul secund, în Zweitte Bundesliga, cu 19 puncte, cu trei mai puține decât liderul Braunschweig.

Publicat: 21 10. 2016, 21:42
Actualizat: 21 10. 2016, 21:43