Schalke a reușit scorul zilei: 9-0 cu echipa lui Raul, Al-Sadd! Legenda Realului a jucat câte o repriză pentru fiecare

Schalke a avut astăzi programat un meci amical cu Al-Sadd, echipă la care este legitimat legendarul Raul Gonzalez. Fostul atacant al lui Schalke a jucat în prima repriză la arabi, iar în a doua pentru nemți.

Cei de la Schalke n-au ținut însă prea mult cont de fostul lor jucător, iar la pauză conduceau cu 4-0. Farfan (3 penalty, 31) și Szalai (8, 25) au fost marcatorii unei reprize cum Raul n-a mai trăit în cariera.

În partea a doua, fostul internațional spaniol a trecut la Schalke. După ce Huntelaar (56, 60) și Goretzka (59) au făcut 7-0, Raul le-a administrat și el două lovituri colegilor săi (64, 71 penalty), ducând scorul la 9-0.

Publicat: 27 07. 2013, 20:15
Actualizat: 27 07. 2013, 20:24