Scene incredibile cu Maradona în prim plan. A lovit un suporter după și a fost nevoie de intervenția poliției. VIDEO

Diego Maradona nu se dezminte nici la 58 de ani. Argentinianul a lovit un suporter al echipei sale, Dorados de Sinaloa. Momentul a venit la finalul unui meci pierdut cu 4-2 în fața lui Atletico San Luis. În urma eșecului, formația lui Maradona a ratat promovarea în prima ligă mexicană.

Dorados s-a impus în primul duel al finalei play-off-ului de promovare, 1-0. Golul a fost înscris de Rivera (min.74), iar echipa lui Maradona pornea cu prima șansă la retur. Lucrurile nu au stat așa. Chiar dacă a condus cu 1-0 și 2-1, după reușitele lui Cordoba (min. 33) și Rivera (min.57), în final Dorados a pierdut cu 4-2, cu un gol în reprizele de prelungire. Tores a marcat în minutul 104, iar Maradona nu și-a putut stăpânii nervii.

În play-off nu a contat regula golului marcat în deplasare.

Publicat: 04 12. 2018, 08:00
Actualizat: 04 12. 2018, 08:01