Scenă îngrozitoare! Messi și-a pierdut un dinte în timpul derby-ului cu Real Madrid. VIDEO | Momentul în care l-a scuipat

O scenă incredibilă la pauza meciului dintre Real Madrid și Barcelona, scor 3-2. Lionel Messi a fost filmat în timp pur și simplu își scuipa un dinte, pe culoarul care duce la vestiare. Argentinianul a fost lovit puternic cu cotul în gură de Marcelo.

Fără să surprindă, derby-ul Real Madrid – Barcelona a fost foarte încrâncenat. Una dintre cele mai dure faze s-a petrecut la mijlocul primei reprize. Marcelo l-a lovit violent pe Messi cu cotul în gură, iar argentinianul a rămas întins pe gazon, plin de sânge. Lovitura primită de Messi a fost atât de puternică încât i-a dislocat un dinte.

Potrivit The Sun, Messi a fost surprins la pauza meciului în timp ce își scuipa un dinte. Pe imagini se poate observa cum argentinianul este deranjat de ceva în zona în care a fost lovit, scuipă, apoi își duce mâna la gingie.

Publicat: 24 04. 2017, 17:18
Actualizat: 24 04. 2017, 17:19