Săpunaru, pentru prima oară schimbat la Zaragoza.** Românul a făcut un meci slab în meciul pierdut de echipa sa, pe teren propriu

Formația Real Zaragoza, la care evoluează Cristian Săpunaru, a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), de echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului Spaniei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Roben Castro ’44 și Molina ’58. Pentru Real Zaragoza a înscris Montanes, în minutul 77.

Cristian Săpunaru a evoluat în nota echipei – slab – până în minutul 73, când a fost schimbat cu Orti. Este primul meci pe care îl dispută românul în tricoul echipei din Primera în pe care nu îl termină (în cele 13 meciuri precedente fusese integralist).

Partidele Levante – Athletic Bilbao, Granada – Valencia, Deportivo La Coruna – Malaga și FC Seville – Osasuna se dispută sâmbătă, întâlnirile Celta Vigo – Valladolid, Real Madrid – Real Sociedad, FC Barcelona – Espanol Barcelona și Real Mallorca – Atletico Madrid vor avea loc duminică, iar ultimul meci al etapei, Rayo Vallecano – Getafe, este programat luni.

Publicat: 05 01. 2013, 12:53
Actualizat: 05 01. 2013, 12:54