Săpunaru găsește ieșirea din criză și duce Zaragoza spre Europa:** „Ziua în care Messi a jucat în Aragon!” Reacția spaniolilor după golul românului

Săpunaru pare să fi găsit ieșirea din criza pe care a traversat-o în ultima vreme, mai ales în finalul de „mandat” de la Porto. Fostul rapidist a fost unul dintre cei mai buni oameni ai Zaragozei în victoria cu Sevilla. Săpunaru a marcat primul său gol pentru aragonezi, reușită care s-a dovedit a fi și cea a victoriei.

Zaragoza a urcat la doar două puncte de ultimul loc care duce în Europa, ocupat chiar de învinsa de duminică.

„Un Săpunaru excelent a marcat un gol frumos dintr-o fază care părea moartă„, scriu cei de la diariouno. Săpunaru a avut mai multe acțiuni care i-au dovedit revenirea la forma de altădată. Săpunaru a primit și un galben și chiar a fost la un pas de eliminare după mai multe intrări tari.

Al doilea evidențiat al meciului a fost Helder Postiga, cel care a deschis scorul. „Ziua în care Messi a jucat în Aragon„, au scris cei de la DN Desporto, care laudă golul portughezului.

Cristian Săpunaru a marcat primul său gol de la transferul la Real Zaragoza, el înscriind în minutul 45 al partidei cu FC Sevilla, scor 2-1, în etapa a noua a campionatului Spaniei.

Săpunaru, care a fost integralist, a primit și un cartonaș galben în minutul 62.

Celălalt gol al echipei Real Zaragoza a fost marcat de Postiga ’36, în timp ce pentru FC Sevilla a înscris Medel ’70.

Publicat: 28 10. 2012, 17:54
Actualizat: 28 10. 2012, 18:00