Săptămâna meciurilor NEBUNE în Europa!** Lyon, OUT din Cupa Ligii, după un meci care a „durat” 15 minute! VIDEO Cât era scorul după un sfert de oră:

După Reading – Arsenal 5-7  și Ado’20 – FC Einhoven 6-1 (meci în care scorul era 5-0 în minutul 13), Europa a fost martora unei noi partide.memorabile.

Finalistă în sezonul trecut al Cupei Ligii Franței, Lyon a părăsit astăzi competiția, în faza optimilor, după un meci în care jocurile au „fost făcute” în primele 15 minute ale partidei.

OL a fost învinsă de Nice, scor 3-1, toate golurile fiind înscrise în debutul partidei.

Eysseric a deschis scorul pentru Nice, din penalty, în minutul 6, iar un minut mai târziu Gomis restabilea egalitatea pe tabelă.

Defensiva celor de la Lyon a cedat din nou după două minute (‘9), când Traore l-a învins pe Anthony Lopes și a făcut 2-1, iar în minutul 15 tabela a fost închisă de Civelli.