Săptămâna Lewandowski! Ce a făcut o tânără de 18 ani la nici 24 de ore după ce Robert Lewandowki a marcat cinci goluri în nouă minute

La 22 de ore după ce Robert Lewandowski a reușit cinci goluri contra lui VfL Wolfsburg, Anja Lewandowski – o jucătoare din ligile de amatorie ale Germaniei – a marcat patru goluri în 22 de minute.

A fost săptămâna Lewandowski în fotbal. Marți, atacantul lui Bayern Munchen a reușit să înscrie cinci goluri în nouă minute, în victoria cu 5-1 în fața lui VfL Wolfsburg. Miercuri seară, a venit rândul Anjei Lewandowski să fie vedetă.

În vârstă de 18 ani, aceasta este legitimat la SV Glatten, în ligile de amatori ale Germaniei. Miercuri, echipa sa a jucat contra lui SV Musbach, în faza zonală a Cupei Germaniei. SV Glatten s-a impus cu 4-0, toate golurile fiinda marcate de Anja Lewandowski, în 22 de minute. Interesant este că Anja este fană Bayern Munchen și Robert Lewandoski este idolul ei:

„Am observat într-un meci al naționalei Poloniei că există un jucător pe care îl cheamă tot Lewandowski, ca și pe mine. De atunci am început să-l urmăresc. Când a fost transferat de Bayern, am cumpărat imediat tricoul lui”, a declarat Anja Lewandowski pentru Bild.

Publicat: 25 09. 2015, 20:18
Actualizat: 25 09. 2015, 20:19