S-a evitat o tragedie în ultimul moment! Diego Lopez s-a lovit la cap și și-a pierdut cunoștința pe gazon. VIDEO & FOTO | Imaginile care i-au făcut pe toți să se teamă de ce era mai rău

• Într-o zi în care a fost lovită de moartea lui Davide Astori (31 de ani), căpitanul Fiorentinei, lumea fotbalului putea asista la o a doua tragedie în decurs de câteva ore. Diego Lopez a căzut inconștient pe gazon după ce s-a lovit cap în cap cu Armando Sadiku în partida Levante – Espanyol (1-1).

Doar intervenția promptă a medicilor a făcut ca fostul goalkeeper de la Real Madrid sau AC Milan să se mai poată ridica de pe gazon. Cei doi fotbaliști s-au ciocnit în careul lui Espanyol, după o centrare din partea dreaptă. După lovitură, Lopez și-a pierdut cunoștința și a căzut nemișcat pe gazon. Fotbaliștii din jurul său s-au speriat și au făcut semne disperate doctorilor aflați pe margine.

După primele rapoarte, Espanyol a anunțat că Diego Lopez a suferit un traumatism cranian. De altfel, portarul de 36 de ani a fost schimbat imediat cu Pau Lopez, goalkeeperul de rezervă, și transportat la un spital din Valencia. De asemenea, Armando Sadiku a fost schimbat la pauză cu Emmanuel Boateng.

Partida dintre Levante și Espanyol s-a încheiat 1-1, după ce Jose Morales a deschis scorul în minutul 55, din penalty, iar Leo Baptistao a egalat, în minutul 90+1.

Publicat: 04 03. 2018, 16:14
Actualizat: 04 03. 2018, 16:28