S-a ciocnit de un colos! Atacantul lui Burton s-a ales cu o coastă ruptă și un plămân perforat după un duel cu Pantilimon

Luke Varney, atacantul celor de la Burton, va lipsi cel puțin o lună de pe teren. Jucătorul în vârstă de 34 de ani s-a ales cu o coastă ruptă care i-a perforat plâmânul după o ciocnire cu Pantilimon, portarul lui Watford.

Incidentul s-a petrecut în repriza a doua a meciului din turul trei al Cupei Angliei, meci câștigat de Watford cu 2-0. Atacantul lui Burton a fost transportat în afara terenului după ce medicii l-au consultat minute bune pe teren.

„Dincolo de orice, este o mare dezamăgire pentru Luke. Din păcate, astfel de lucruri se întâmplă în fotbal. Mergem mai departe și sperăm să ne putem baza pe Luke în luna februarie”, se arată într-un comunicat postat pe site-ul oficial al celor de la Burton.

Internaționalul român Costel Pantilimon, în vârstă de 29 de ani, a fost integralist în victoria formației sale, Watford, scor 2-0, obținută sâmbătă împotriva celor de la Burton, în turul trei al Cupei Angliei. Golurile partidei au fost înscrise de către Christian Kabasele, în minutul 21, și Jerome Sinclair, în minutul 77. În urma acestei victorii, Watford a obținut calificarea în turul patru al Cupei Angliei.

Publicat: 10 01. 2017, 09:49
Actualizat: 10 01. 2017, 10:18