Rusescu, decisiv pentru Osmanlispor: românul a marcat singurul gol al meciului cu Rizespor și și-a dus echipa la un pas de cupele europene | VIDEO

Rusescu a adus victoria echipei sale la doar trei minute după ce a fost introdus pe teren. Osmanlispor a câștigat meciul cu Rizespor din etapa a 29-a a campionatului turc, scor 1-0, unicul gol fiind marcat de atacantul român.

Rusescu a fost trimis pe teren în minutul 80, în locul lui Webo, iar în minutul 83 fostul atacant al Stelei a înscris reușita de trei puncte.

În urma acestui rezultat, Osmanlispor se află pe locul 5, cu 44 de puncte, la un singur punct de locurile ce permit accesul în cupele europene. Rizespor este pe poziția a 14-a, la șapte puncte de locurile retrogradabile.