Rooney a înscris golul cu numărul 150 în Premier League pentru Manchester United

Atacantul Wayne Rooney a marcat, joi, golul cu numărul 150 în Premier League, pentru echipa sa, Manchester United, în meciul pe care îl dispută la această oră cu formația Hull City, în etapa a XVIII-a, informează l’Equipe.

Înaintea lui Rooney, doar Thierry Henry, când juca la Arsenal, a atins acest număr, pe care apoi l-a depășit, pentru o singură echipă din Premier League.

De Boxing Day, Rooney a egalat la 2, în minutul 26, după ce James Chester ‘4 și David Meyler ’13 au adus gazdele în avantaj, iar Chris Smalling ’19 a redus din handicap. Meciul s-a terminat 3-2 în favoarea lui United, după ce Chester a înscris în propria poartă în minutul 66.

Acesta a fost al nouălea gol în acest sezon pentru internaționalul englez.