Ronaldo s-a dezlănțuit după pauză:** Real Madrid – Getafe 4-0! Vezi rezultatele și programul meciurilor etapei cu numărul 21

Real Madrid a jucat la oră de matineu, 13:00, partida cu Getafe, iar nivelul fotbalului arătat de „galactici” în prima repriză a partidei cu echipa de la periferia capitalei Spaniei părea al unei echipe abia trezite din somn. Dezmorțirea a durat însă numai 45 de minute, deoarece după pauză s-a produs un declic în trupa lui Mourinho.

Sergio Ramos a deschis scorul după numai câteva minute de la reluare, iar după aceea urmat un recital al lui Ronaldo. Portughezul a punctat de 3 ori, o dată din penalty, reușind un hat-trick în numai 10 minute. După cele trei goluri, Mourinho l-a scos pe portughez din teren, pentru a-l menaja în vederea meciului cu Barcelona din Cupa Regelui, care va avea loc miercuri.