Românii, coșmarul lui Fener!** Cernat detonează bomba în Turcia și se bate Stancu în topul golgheterilor VIDEO

Românii sunt la putere în Turcia! După golul lui Bogdan Stancu, care a marcat duminică în meciul cu Antalyaspor, și Florin Cernat și-a trecut numele pe tabelă. Fostul dinamovist a înscris chiar împotriva lui Fener, care devine încet, încet victima favorită a românilor! Și Stancu a înscris împotriva rivalei Galatei cu ceva timp în urmă.

Cernat a deschis scorul în minutul 45 al meciului dintre Karabukspor și Fener. Imediat după golul fostului dinamovist, gazdele au mai marcat o dată pentru un 2-0 incredibil la pauză cu ocupanta locului secund. Fener a revenit în repriza secundă prin Alex, dar nu a fost de ajuns.