Roberto Carlos s-a uitat la meciul lui Ianis cu Real Madrid și și-a adus aminte de Gică Hagi: „Nu am amintiri bune cu el!” :) Ce a declarat legendarul fundaș brazilian

Ianis Hagi a jucat 25 de minute în amicalul cu Real Madrid cu Fiorentina, scor 2-1. Evoluția tânărului mijlocaș a fost remarcată de toată lumea, inclusiv de Roberto Carlos și Alvaro Arbeloa, comentatorii partidei.

Fiorentina a disputat un amical cu Real Madrid, cea mai puternică echipă din lume, în acest moment. Ianis Hagi a fost și el în lot și a apucat să joace 25 de minute. Suficient cât să fie lăudat atât jurnaliști, dar și de legendarul Roberto Carlos. Când l-a văzut pe Ianis, fostul mare fundaș stânga al lui Real Madrid și-a adus aminte de tatăl său, Gică Hagi.

„Nu am amintiri bune cu el de când l-am întâlnit în Supercupa Europei, dar, ca jucător, Hagi a fost un fenomen, un fotbalist de mare calitate”, a comentat Roberto Carlos, citat de Dolce Sport.

Cei doi s-au întâlnit în Supercupa Europei, într-o partidă Galatasaray – Real Madrid. Turcii s-au impus atunci cu 2-1, după prelungiri, prin două goluri marcate de Jardel. Însă Gică Hagi a fost cel mai bun jucător de pe teren și a făcut spectacol. Cele mai importante contre le-a avut cu Roberto Carlos, în fața căruia a făcut unul dintre cele mai cunoscute driblinguri ale sale.

Publicat: 24 08. 2017, 16:53
Actualizat: 24 08. 2017, 16:54