Rezultate șoc în Cupa Spaniei:** Atletico și Villarreal, eliminate! Coșmarul Realului revine cu încă o victimă

Rezultate incredibile în Cupa Spaniei. Atletico și Villarreal au fost eliminate de niște echipe anonime, în timp ce coșmarul Realului, Alcorcon, mai face o victimă, Zaragoza. Realul merge mai departe, la fel și Sevilla. Barcelona joacă azi cu cei de la L’Hospitalet, de la 23:00

FC Sevilla s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), formația San Roque, din liga a treia, în 16-imile de finală ale competiției

Golurile învingătorilor au fost marcate de Kanoute, în minutele 53 din penalti și 61, în timp ce pentru oaspeți a înscris Adrian, în minutul 79.

În tur, FC Sevilla s-a impus, în deplasare, cu scorul de 1-0.

Real Madrid s-a calificat, marți, în optimile Cupei Spaniei, după ce a învins echipa Ponferradina, din a treia ligă, scor 5-1

În tur, Real Madrid s-a impus, scor 2-0.