Rezultat mare obținut de Șumudică în Turcia! Kayserispor i-a luat un punct, pe teren propriu, campioanei Beșiktaș

Rezultat mare obținut de Marius Șumudică. Echipa sa, Kayerispor, a scos un egal pe teren propriu, 1-1 cu Beșiktaș, campioana Turciei. În urma acestei remize, cele două formații se află la egalitate de puncte, cu 27 de puncte, pe locurile 4, respectiv 5.

Marius Șumudică continuă să facă minuni în Turcia, la Kayserispor. Aflat pe locul 5 în clasament înaintea meciului, antrenorul român se menține acolo chiar și după înfruntarea cu campioana Turciei, căreia a reușit să-i smulgă un punct.

Umut Bulut a deschis scorul, în minutul 31, iar Cenk Tosun a egalat în prelungirile primei reprize, din penalty. Tiago Lopes, fostul fotbalist de la CFR Cluj, a fost eliminat în minutul 52 pentru cumul de cartonașe galbene.

Lung junior, Săpunaru și Boldrin au fost titulari. Brazilianul venit de la FCSB a fost schimbat după eliminarea lui Lopes, în minutul 54, cu Espinoza. Portarul român a văzut un cartonaș galben în minutul 87.

Publicat: 10 12. 2017, 20:37
Actualizat: 10 12. 2017, 21:14