Revenire de senzație!** Stuttgart a obținut o remiză în Bundesliga, deși a fost condusă cu 2-0

Echipa VfB Stuttgart, adversara Stelei în grupa E a Ligii Europa, a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 2-2 (2-0), cu formația Werder Bremen, într-un meci din etapa a IV-a a campionatului german, informează Kicker.

Golurile gazdelor au fost marcate de De Bruyne ’23 și Junuzovici ’34, în timp ce pentru oaspeți au înscris Harnik ’50 și Cacau ’81.

Antrenorul VfB Stuttgart, Bruno Labbadia, a folosit următoarea formulă de echipă: Ulreich – Sakai, Tasci, Maza, Boka (Molinaro ’81) – Kvist, Gentner – Harnik, Okazaki (Niedermeier ’81), Tunay Torun (Traore ’46) – Cacau.

VfB Stuttgart a jucat în inferioritate numerică din minutul 88, după eliminarea lui Harnik. Și gazdele au avut un jucător eliminat, Lukimya, în minutul 90+1.

Steaua a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul din deplasare cu VfB Stuttgart, din prima etapă a grupei E a Ligii Europa. Meciul retur va avea loc la București, în 22 noiembrie, în etapa a V-a.

Într-un alt meci din etapa a IV-a din Bundesliga, echipa TSG 1899 Hoffenheim a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formația Hannover ’96. Golurile învingătorilor au fost marcate de Johnson ’27, Salihovici ’82 și Williams ’90+1, în timp ce oaspeții au punctat prin autogolul lui Delpierre, în minutul 26.

În urma acestor rezultate, VfB Stuttgart se află pe penultimul loc în clasament, cu două puncte. Pe primul loc se află Bayern Munchen, cu 12 puncte, fiind urmată de Eintracht Frankfurt, tot cu 12 puncte dar golaveraj inferior, și Hannover ’96, cu șapte puncte.

sursa: Mediafax

Publicat: 23 09. 2012, 20:51
Actualizat: 23 09. 2012, 20:52