Revenire de senzație pentru Kaka! VIDEO – Brazilianul a făcut spectacol la primul meci pentru AC Milan după patru ani

Kaka a revenit la AC Milan după patru ani petrecuți la Real Madrid, iar astăzi a evoluat în meciul amical cu elvețienii de la Chiasso.

Brazilianul a fost desemnat căpitan al echipei și a avut o evoluție bună, reușind o pasă de gol în minutul 7. AC Milan a câștigat cu 4-0, golurile fiind marcate de  Nocerino (7), Silvestre (23), Robinho (39) și Saponara (85). Kaka a fost schimbat la pauză.

Echipele de start:

Chiasso: Capelletti, Zambrotta, Djuric, Magnetti, Mihajlovic, Berisha, Facchinetti, Felitti, Joaquim, Quaresima, Ciarocchi. A disposizione: Adailton, R. Riva, Tarchini, Becchio, Croci, Varvelli, Yerly, Travagli, Kandià, Martinazzo, D. Riva, Peralta, Hanachi, Conti, De Sole.

Milan: Amelia (Coppola); Zaccardo, Mexes (Vergara), Silvestre (Pedone), Emanuelson (Pinato); Nocerino (Rondanini), De Jong (Modic), Muntari (Poli); Kakà (Niang); Robinho (Saponara), Matri (Claveria).

Sursa foto: acmilan.com

Publicat: 08 09. 2013, 21:40
Actualizat: 08 09. 2013, 21:41