Revenire cu ghinion pentru Pițurcă? Al Ittihad, eșec usturător în fața lui Al Nasr

Al Ittihad a pierdut usturător în fața lui Al Nasr, cu 0-3, în primul meci fără Boloni antrenor. Victor Pițurcă, noul tehnician, a stat în tribune la acest meci, urmând să treacă pe bancă abia la următoarea partidă.

Arabii au surprins și l-au readus pe Victor Pițurcă antrenor, deși parcursul lui Ladislau Boloni n-a fost chiar slab. Primul meci pentru Al Ittihad fără Boloni pe bancă a fost deplasarea de la Al Nasr, unde Pițurcă a preferat să stea în tribune. Cu Sânmărtean titular, Al Ittihad și Al Nasr au încheiat prima nedecis prima repriză, scor 0-0.

În partea a doua a început dezastru însă. Al Jebreen a deschis scorul în minutul 72, Al Fraidi a făcut 2-0 în minutul 82 și Al Raheb a făcut scor de neprezentare în minutul 85. Este cea de-a treia înfrângere în acest sezon pentru Al Ittihad, în 11 etape. „Tigrii” sunt la șapte puncte în urma liderului Al Hilal.

Publicat: 14 12. 2015, 20:59
Actualizat: 14 12. 2015, 21:00