Rennes s-a trezit după eșecul cu CFR Cluj! Victorie importantă în Ligue 1

Adversara elevilor lui Dan Petrescu din Europa League, Rennes, s-a impus, duminică, în faţa lui Toulouse, cu scorul de 3-2, în etapa 11 din Ligue 1.

M’Baye Niang a marcat, în minutul 3, trimiţând balonul din prima, în partea de sus a porţii lui Toulouse. Pasa decisivă i-a aparţinut lui Faitout Maouassa. Trei minute mai târziu, Adrien Hunou îl învinge pe portarul lui Toulouse, din apropiere, după o pasă oferită de Joris Gnagnon. În minutul 41, Toulouse a redus din diferenţa de pe tabela de marcaj, când Mathieu Dossevi a profitat de o gafă comisă de Edouard Mendy.

În minutul 84, Max Gradel a adus egalitatea pe tabela de marcaj, după ce a marcat din lovitură liberă, plasând mingea în vinclul drept. În prelungirile partidei, minutul 90+1, Yann Gboho a adus victoria lui Rennes, şutând din afara careului.

Echipele utilizate:
Rennes: Mendy – Traore, Da Silva, Gnagnon, Maouassa (Morel 73) – Raphinha, Bourigeaud, Camavinga, Niang – del Castillo (Gboho 90+1), Hunou (Siebatcheu 64)
Toulouse: Reynet – Sylla, Isimat-Mirin, Amian Adou, Moreira – Gradel, Vainqueur (Makengo 76), Sangare (Boisgard 28), Dossevi – Sanogo (Leya 65), Koulouris

În clasamentul din Ligue 1, Rennes se poziţionează pe locul 8, cu 15 puncte, iar Toulouse este pe locul 17, cu 12 puncte.

Publicat: 27 10. 2019, 19:44