Real Sociedad – FC Barcelona, scor 0-1, în prima manșă a sferturilor de finală din Cupa Spaniei

FC Barcelona a câștigat, joi, meciul din deplasare cu Real Sociedad, scor 1-0, în prima manșă a sferturilor de finală din Cupa Spaniei.

Partida a fost lipsită de ocazii importante de gol, iar gazdele nu au expediat niciun șut pe poartă. Neymar a înscris din penalty în minutul 21.

Sociedad: Rulli – Elustondo, Navas, Martinez, Berchiche – Illarramendi, Zurutuza – Vela (Juanmi 72′), Prieto (Canales 76′), Oyarzabal, Willian Jose (Concha 80′). Antrenor: Eusebio Sacristan.

Barcelona: Cillessen – Roberto, Pique, Umtiti, Digne – Rakitic (D. Suarez 69′), Busquets, Iniesta (Gomes 46′) – Messi, L. Suarez, Neymar. Antrenor: Luis Enrique.

Meciul retur va avea loc în data de 26 ianuarie pe Camp Nou.