Real Madrid, victorie cu emoții în campionat! Malaga a pus probleme serioase pe Santiago Bernabeu

• Campioana en titre Real Madrid a învins, sâmbătă, pe Santiago Bernabeu, cu scorul de 3-2, echipa Malaga, în etapa a 13-a din campionatul Spaniei.

Karim Benzema (9′), Casemiro (21′) și Cristiano Ronaldo (76′) au marcat golurile învingătorilor. Pentru oaspeți au punctat Diego Rolan, în minutul 18, și Chory Castro, în minutul 58.

La faza în care a înscris, Ronaldo a ratat o lovitură de la 11 metri, portarul Jimenez reușind să intervină, dar mingea i-a revenit portughezului, care a plasat mingea sub bară cu piciorul stâng. A fost al doilea gol reușit de Cristiano Ronaldo în acest sezon din La Liga.

În urma acestei victorii, echipa pregătită de Zinedine Zidane ajunge la 27 de puncte și se menține pe locul al treilea. Real Madrid s-a apropiat, însă, la trei puncte de ocupanta poziției secunde, Valencia, și la șapte de liderul FC Barcelona.

Primele două clasate se vor întâlni, duminică, de la 21:45, într-un meci care se va disputa pe Mestalla.

Publicat: 25 11. 2017, 19:39
Actualizat: 25 11. 2017, 19:40