Real a defilat la Granada. Ronaldo, James și Benzema au conlucrat la toate cele patru goluri

Real Madrid a trecut ușor de Granada, în deplasare, cu 4-0 într-un meci din a noua etapă de La Liga.

Echipa antrenată de Carlo Ancelotti a deschis rapid scorul, după 140 de secunde, prin Cristiano Ronaldo. Pasatorul decisiv la gol, Benzema, a recidivat și la reușita superbă a lui James Rodriguez, din minutul 31. La pauză, Realul a intrat cu un avantaj de două goluri, iar a doua repriză a respectat același scenariu. De data aceasta Cristiano Ronaldo a devenit pasatorul decisiv și a creat golurile lui Benzema (’54) și James Rodriguez (’87).

În urma acestui rezultat, Real Madrid acumulează 21 de puncte după 9 meciuri disputate, cu unul singur în spatele liderului Barcelona și Sevillei. De cealaltă parte, Granada ocupă poziția 14, cu 9 puncte.

Publicat: 01 11. 2014, 19:23
Actualizat: 01 11. 2014, 19:29