Reacția lui Lopetegui după meciul care îi poate aduce demiterea: „Îmi asum cele întâmplate”

Antrenorul Realului, Julen Lopetegui, nu are de gând să plece de la echipă. La finalul partidei cu Barcelona, câștigată cu 5-1 de catalani, fostul selecționer al Spaniei a spus că are încredere în jucătorii săi și e convins că poate redresa situația.

„Au fost mai buni în prima repriză, dar lucrurile s-au schimbat după pauză. Nu am reușit să egalăm, iar pe final am fost ghinioniști. Sunt trist, la fel de trist precum toți jucătorii. E cu adevărat o palmă, dar am încredere în acest grup. Îmi asum cele întâmplate, fiind antrenorul echipei, dar vreau să redresez lucrurile”, a spus Julen Lopetegui, după înfrângerea cu Barcelona, citat de Marca.

Coutinho a deschis scorul pe un contraatac, iar mai apoi Suarez a majorat avantajul dintr-un penalty dictat după intervenția VAR. Marcelo a redus din diferență după pauză, dar Suarez a dus scorul la 4-1 cu două execuții de mare atacant. Dembele i-a pasat decisiv lui Vidal, care a închis tabela pentru 5-1. Catalanii au dat de pământ cu rivalii din Capitală, după o seară perfectă pentru Luis Suarez. Atacantul sud-american a reușit un hat-trick și a făcut ce a vrut cu fundașii lui Lopetegui. Rebelii Dembele și Vidal au lăsat orgoliile în urmă și au lucrat pentru golul care a închis tabela.

Publicat: 28 10. 2018, 19:44
Actualizat: 28 10. 2018, 19:45