Răzvan Marin are Belgia la picioare: „E un model! S-a adaptat excelent”. Cum i-a impresionat mijlocașul pe jurnaliști

Răzvan Marin are parte de cea mai bună perioadă a sa în Belgia, iar jurnaliștilor nu avea cum să le scape momentul prielnit pentru a-l lăuda. Site-ul standard-rouche.be i-a dedicat un articol mijlocașului cumpărat de la Viitorul, despre care scrie că este un model pentru faptul că nu merge în cluburi și preferă să-și petreacă timpul cu prietenii.

Internaționalul român a marcat, în minutul 88 al meciului cu Lokeren (3-0), al șaselea său gol din acest sezon. O nouă performanță excelentă pentru internaționalul nostru, care i-a impresionat pe toți prin calitățile avute.

Secretul succesului său stă, pe lângă valoare, în viața extra-sportivă exemplară. Lucru care e știut și de suporteri, care l-au adoptat imediat. „E un model. Niciodată nu merge în baruri sau cafenele, preferă să își petreacă timpul liber cu prietenii, jucându-se acasă boardgame-uri. S-a adaptat excelent, iar publicul lui Standard l-a adoptat imediat. Lucru reciproc, și Marin e fascinat de suporterii propriei echipe”, notează standard-rouche.be, care îl citează pe un apropiat al mijlocașului român: „Ceea ce ați văzut e doar începutul. Răzvan e capabil de lucruri mari și are toate calitățile pentru a-și îmbunătăți prestațiile de la meci la meci”.

Pe lângă cele șase goluri, Marin mai are cont și șapte pase decisive, cu un total de 1990 de minute jucate, în 26 de meciuri.

2,5 milioane de euro este cota de piață a lui Răzvan Marin, conform Transfermarkt.

Publicat: 04 02. 2018, 16:22
Actualizat: 04 02. 2018, 16:23