Răzvan Marin a jucat 85 de minute în Standard Liege – KV Mechelen 2-2

Internaționalul român Răzvan Marin a evoluat timp de 85 de minute în partida pe care formația sa, Standard Liege, a terminat-o la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu KV Mechelen, în etapa a 28-a din campionatul Belgiei.

Mijlocașul sârb în vârstă de 26 de ani, Milos Kosanovic a deschis scorul pentru Standard Liege, cu cinci minute înainte de finalul primei reprize. În minutul 45, oaspeții de la Mechelen au restabilit egalitatea, prin mijlocașul belgian Mats Ritz. Același jucător în vârstă de 23 de ani a adus-o pe Mechelen în avantaj, în minutul 44.

Standard Liege a restabilit egalitatea, în minutul 55, grație golului marcat de Orlando Sa. Răzvan Marin a fost avertizat cu cartonaș galben în minutul 33 și a fost schimbat în minutul 85, cu Danilo. A fost al șaptelea meci pentru mijlocașul în vârstă de 20 de ani, în tricoul lui Standard Liege.

În urma acestui rezultat, Standard Liege ocupă locul 9, cu 38 de puncte, în timp ce Mechelen este pe poziția a șasea, cu 45 de puncte. În runda următoare, formația lui Răzvan Marin va întâlni, în deplasare, pe Mouscron, echipă antrenată de Mircea Rednic.

Publicat: 26 02. 2017, 17:42
Actualizat: 26 02. 2017, 17:43