Răzvan Lucescu s-a încurcat pe teren propriu și rămâne în afara zonei de play-off. Cât s-a terminat Xanthi – Levadiakos, după ce echipa antrenată de român a condus de două ori

Skoda Xanthi, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat pe teren propriu cu Levadiakos, scor 2-2, duminică, în etapa a 25-a din campionatul Greciei.

Hamza Younes, golgheterul lui Xanthi, a deschis scorul în minutul 5, din lovitură de la 11 metri. Younes a ajuns la 15 goluri înscrise în campionat. Stelios Vasiliou a egalat în minutul 28. Djordje Lazic le-a readus pe gazde în avantaj în minutul 30, dar reușita lui Toni Silva din minutul 47 a adus remiza pentru oaspeți.

În urma acestui rezultat, Xanthi se află pe locul 6 în clasament, cu 40 de puncte, la două lungimi de ultima poziție eligibilă pentru play-off. Levadiakos ocupă poziția a 14-a, cu 19 puncte.

Publicat: 19 03. 2017, 20:14
Actualizat: 19 03. 2017, 20:15