Răzvan Lucescu e din nou lider în Grecia!

Formația PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa PAS Lamia, într-un meci din etapa a șaptea a campionatului Greciei, disputat fără spectatori.

Marin Leovac, în minutul 10, Aleksandar Prijovic, în minutele 24 și 88, și Dimitrios Pelkas, în minutul 50, au marcat golurile învingătorilor.

Oaspeții au încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea mijlocașului Nikolaos Anastasopoulos, din minutul 71, pentru cumul de cartonașe galbene.

În urma acestei victorii, PAOK Salonic rămâne invincibilă în această ediție de campionat. Formația pregătită de Răzvan Lucescu a acumulat 15 puncte și a urcat din nou pe primul loc, poziție pe care o va ocupa cel puțin până la partida pe care AEK Atena – ocupanta locului 2, cu 13 puncte – o are de disputat, duminică, de la 20:30, în deplasare, cu Xanthi.

Publicat: 15 10. 2017, 18:14
Actualizat: 15 10. 2017, 22:14