Raul Rusescu a fost titular pentru Osmanlispor în înfrângerea cu Kasimpașa, scor 1-2

Raul Rusescu a jucat 54 de minute pentru Osmanlispor în înfrângerea de pe teren propriu cu Kasimpașa, scor 1-2, duminică, în etapa a opta din campionatul Turciei.

Atacantul român a fost titularizat după cele două goluri reușite joi cu Villarreal în grupele Europa League. Rusescu a fost înlocuit în minutul 54 cu Musa Cagiran.

Kasimpașa a deschis scorul în minutul 50 prin Pavelka, iar Osmanlispor a egalat în minutul 77 prin Ndiaye. Oaspeții au mai punctat o dată, din penalty, în minutul 82.

Gabriel Torje nu a fost nici măcar rezervă pentru formația gazdă. În urma acestui rezultat, Osmanlispor se află pe locul 6 în clasament, cu 11 puncte, în timp ce Kasimpașa ocupă poziția a 15-a, cu 8 puncte.

Raul Rusescu (28 de ani) a înscris patru goluri și a oferit trei pase de gol în toate competițiile din acest sezon.