Rămân în CO(a)STA Barcelonei! Atletico Madrid – Celta Vigo 2-1

#Dubla lui Diego Costa o menține pe Atletico în plasa liderului Barcelona. Ambele formații au punctaj maxim după 8 etape

Echipa Atletico Madrid a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formația Celta Vigo, într-un meci din etapa a VIII-a a campionatului spaniol, informează Marca.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Diego Costa, în minutele 42 și 61, în timp ce pentru oaspeți a înscris de Nolito, în minutul 71.

Atletico rămâne astfel cu un traseu perfect în noul sezon – 8 victorii din tot atâtea partide – și în acest moment ocupă locul doi în Primera, cu un număr egal de puncte cu Barcelona – 24 -, dar cu un golaveraj inferior.

Partidele FC Sevilla – Almeria, Getafe – Betis Sevilla și Athletic Bilbao – FC Valencia se vor disputa duminică.

Publicat: 06 10. 2013, 15:15
Actualizat: 06 10. 2013, 15:16