Pușcaș, eliminat din Cupa Italiei: Napoli – Inter 1-0. Atacantul român a jucat titular în premieră pentru echipa lui Mancini

UPDATE: Inter Milano, cu atacantul George Pușcaș titular în premieră, a ratat calificarea în semifinalele Cupei Italiei, după ce a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de formația SSC Napoli, în sferturile de finală ale competiției.

Pușcaș a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben în minutul 64.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Higuain, în minutul 90+3.

Programul partidelor din semifinalele Cupei Italiei, 4 martie (turul) și 8 aprilie (returul), este următorul:

Juventus Torino – AC Fiorentina

Lazio Roma – SSC Napoli.

George Pușcaș începe din primul minut meciul pe care Inter îl joacă miercuri seară (ora 21:45)  în compania celor de la Napoli, în sferturile Cupei Italiei.

Antrenorul Roberto Mancini îi acordă atacantului român în vârstă de 18 ani șansa de a jucat titular pentru Inter după ce duminică a debutat pentru echipa mare a „nerazzurrilor” în Serie A, în meciul cu Sassuolo. Pușcaș a debutat oficial la Inter în meciul cu Sampdoria, din faza precedentă a Cupei Italiei. Atunci, Pușcaș a fost introdus în minutul 89.

Echipele de start:

• Inter: Carrizo – Nagatomo, Ranocchia, Juan Jesus, Santon – Brozovic, Medel, Hernanes – Shaqiri – Icardi, Pușcaș
  • Napoli:  Andujar – Koulibaly, Albiol, Britos, Strinic – Gargano, David Lopez – Callejon, Hamsik, De Guzman – Higuain

Inter Milano, cu George Pușcaș pe teren din minutul 78, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Sassuolo, într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Italiei. Golurile gazdelor au fost marcate de Zaza ’17, Sansone ’30 și Berardi ’90+3. Pentru Inter a înscris Icardi ’83.

Publicat: 04 02. 2015, 23:46
Actualizat: 04 02. 2015, 23:47