Pușcaș e de neoprit în Italia! Atacantul a fost decisiv în ultimul meci și a readus-o pe Palermo pe primul loc

Palermo a câștigat meciul cu Pescara și s-a desprins în fruntea clasamentului în Serie B, într-un meci în care George Pușcaș (22 de ani) a deschis scorul. Palermo s-a impus cu 3-0 pe teren propriu și are acum două puncte avans față de Pescara.

Pentru atacantul român e al doilea gol decisiv marcat în ultimele două etape. În urmă cu opt zile, omul convocat de Contra pentru „dubla” cu Lituania și Muntenegru a reușit în runda precendetă să marcheze pentru 2-1, cu Cosenza, în minutul 90. Acum, Pușcaș a deschis scorul în partida cu Pescara, în minutul 37. Fosta echipă a lui Alexandru Mitriță se afla pe primul loc înaintea jocului de la Palermo. Murawski a dus scorul la 2-0, în minutul 86, iar Moreo a închis tabela la 3-0. Pușcaș a fost schimbat cu Moreo în minutul 81, la scorul de 1-0.

George Pușcaș a ajuns la trei goluri marcate în nouă etape pentru Palermo, în Serie B. Sicilienii au cel mai bun atac din campionat, cu 21 de goluri marcate, dar și cea mai bună apărare, cu doar nouă goluri încasate. De notat și faptul că Palermo are un meci în minus față de Pescara, astfel că se poate desprinde la cinci puncte în fruntea clasamentului.

Publicat: 12 11. 2018, 08:08
Actualizat: 12 11. 2018, 08:09